NAZEV_WEBU

Vybíráte pracovní kout pro budoucího školáka?

I já.. mám totiž doma budoucího školáka. Nový pracovní kout vzniká v dětské ložnici. Chci pro něj samozřejmě to nejlepší. Ráda bych se s Vámi o mé zkušenosti podělila.

Židle a moje požadavky:

 1. Ergonomická
 2. Výškově nastavitelná
 3. S područky
 4. Patřičný design
 5. Obnovitelné čalounění
 6. Optimálně široký sedák – cca 40 cm
 7. Optimální nosnost – více jak 60 kg
 8. Cenově dostupná

 

Stůl a mé požadavky:

 1. Pracovní plocha ve výšce 72 cm
 2. Délka pracovní plochy minimálně 110 cm
 3. Úložné prostory u stolu
 4. Kvalitní materiál
 5. Patřičný design
 6. Cenově dostupný

 

Po průzkumu nabídky na trhu jsem v užším výběru volila mezi produkty výrobce Mayer CZ (židle Freaky Sport, rostoucí stůl Profi) a výrobce Antares (jen židle BABY, stoly bohužel nenabízejí).

Při výběru židle mi pomohli ve Studiu PLOC sídlícím na Praze 4, Vyšehrad. Nadchlo mě příjemné prostředí studia a vstřícný přístup. Kromě židle a stolu jsem vyzkoušela i polstrovaný pojízdný kontejner, líbila se mi také polička na učebnice ke stolku. Jako designérku mě nadchla široká nabídka látkových potahů. Jako maminku mně potěšila jejich omyvatelnost. Vše šlo velmi jednoduše nastavit, synek si nábytek okamžitě zamiloval. Studio mi pro mé testování umožnilo výrobky zkusit doma. Tuto možnost mi poskytlo jako designérce.

Dětská židle Freaky Sport a pracovní stůl Profi

 

Pracovní židle Freaky Sport

 

Pracovní stůl Profi s poličkou a držákem na knihy

 

Dětská židle BABY 

 

Židle BABY od firmy Antares však není vhodná k běžnému pracovnímu stolu. Má mechanismus pro naklápění opěradla – tzv. perma-nent contact, nastavení výšky sedadla pomocí plynového pístu, nastavení výšky opěradla systémem up-down s velmi jemným odstupněním a nastavení hloubky sedadla.

A tady mé hlavní postřehy a finální rozhodnutí.

 1. Určitě vyzkoušet daný nábytek s předškolákem, investovaný čas stojí za to!
 2. Výškově nastavitelná židle u nevýškově nastavitelného stolu je nevhodná. Židli sice nastavíte, ale dítě nedosáhne na zem, je třeba myslet na to, že nohy by ve vzduchu být nesmí. Nutno řešit kruhem na oporu nohou a židlí s vyšším pístem.

 

A moje volba?

Ergonomická židle modro-krémového potahu Freaky Sport s kruhem na oporu nohou.  Díky vyššímu pístu a kruhem na opěru nohou tuto židli mohu využít k běžnému pracovnímu stolu. Nádherný design, nosnost 110 kg, můžeme na ni sedět celá rodina, varianty nastavení dle velikosti dítěte. Židle má volbu mezi kolečky a kluzáky. Jako matka jsem měla obavu z koleček. Nicméně díky možnosti otestování a jednoduchosti v přisunování ke stolu jsme se shodli na kolečkách.

 

Pracovní židle Freaky Sport

 

Detail super odolného potahu Látky AQUA CLEAN – TECHNOLOGIE

 

Pracovní židle Freaky Sport