NAZEV_WEBU

V sobotu v PVA Letňany

Po návštěvě Salone del Mobile jsem zase chvilku neměla chuť navštěvovat české „veletrhy nábytku“. Tento rok jsem opět zavítala na český veletrh FOR HABITAT a moc se těšila na DESIGNSHAKER. Velmi mě potěšilo, že se to tentokrát vše netočilo jen kolem „sedaček“, což na mě tak za posledních pár let působilo. Kdo chce vybrat sedací soupravu, šup na For Habitat, ostatní mají smůlu. Byli vyjímky, neříkám že ne, ale byla to podle mého názoru velká slabota.

Letos mě hodně bavila sekce SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE.  Světlo obecně je hodně podceňovaný prvek v interiéru a je třeba na něj upřít větší pozornost. Hezký interiér, který je špatně (málo či hodně) osvětlen není funkční, je jen hezký.

 

Zajímavou službou pro návštěvníky, ne designéry, byla podle Rady architektů, bohužel se mi nepodařilo zjistit, kdo skutečně ti „architekti“ byli, ale lidí s výkresy v tomto koutku bylo hodně.

A co mě trklo do nosu?

CRÉER – betonové skvosty z ruk českých kreativců Jana a Marek Bilkovi, kteří vyvinuli technologii i materiál, aby pak mohli představit skutečně kvalitní díla. Vše prý dělají ručně!

 

SPINKYLINKY – nádherné postýlky a domečky do dětských pokojů.

KOLINGER – česká rodinná firmy – sedačky a mnoho jiného. Funkční, nevšední design, nádherné zpracování.

JITONA – začala mě hodně bavit se svou MAMMA, na veletrhu ukázala další kolekce BETTY, OLIVII A MARY. Nejvíce mě oslovila MARY – sestava postele, nočního stolku, komodou se zásuvkami, toaletním stolkem či zrcadlem.

 

VRBIČKY – živé a suché stavby z vrbového proutí. Znám je od nás ze školky, chystáme se na ně k nám na zahradu. Podle mě skvělý nápad.

Nebylo na veletrhu For Habitat, ale trklo mě do nosu. Výrobce industriálního nábytku z vodovodních trubek. IDEAface pipe design