NAZEV_WEBU

Seznámení

Denně přijdu do kontaktu se zajímavými lidmi.

Rozhodla jsem se, že některé rozhovory s nimi, budu reprodukovat dál, i Vám. Všechno jde dneska tak nějak rychle. Zpomalení je myslím nejenom můj cíl. Chci se zastavit a blíže poznat ty, s kterými spolupracuji. 

Moje první setkání je s paní zakladatelkou firmy Alhambra,  Ing. Renatou Vášovou. S firmou Alhambra spolupracuji již více než 5 let a ještě ani jednou jsem si s paní Vášovou nepovídala. 

1. Kdy firma vznikla? 

Roku 2002 jsem založila designový obchod ALHAMBRA a roku 2014 i e-shop. 

2. Jak vlastně vznikla Alhambra a kde se vzal její název?

Vznikla na základě zahraniční cesty roku 2002 do Španělska-Valencie, kde jsem navázala spolupráci s firmou CREVAL (nyní RIPERLAMP), jejichž produkty jsou inspirovány maurským stylem hradu Alhambra.

3. Kde vybíráte světla do svého e-shopu? Respektive jsou nějaká kritéria pro Váš výběr - Vaši nabídku?

Vybíráme osvětlení na mezinárodních veletrzích a na základě dlouholeté zkušenosti. Kritéria jsou design, kvalita a cena.

4. Jaké světlo je u Vás nejprodávanější?

Z české produkce je nejoblíbenější svítidlo BROKIS MEMORY, balónky od designéra Borise Klimka. Ze zahraniční produkce je nejoblíbenější svítidlo SILVIA UMAGE č. 2007 bílá nebo měděná, Ø50 cm s bílým závěsem již několik let.

5. Myslíte, že světla podléhají módním trendům?

Samozřejmě, jako každý kus nábytku, tak i svítidla podléhají módním trendům, i když skleněná svítidla si drží prvenství v oblíbenosti již mnoho let .

6. Jakou nejcennější radu byste dala klientovi při výběru osvětlení?

Při výběru osvětlení kladu důraz na základě půdorysu, barvy stěn a stopů a pro který účel bude osvětlení klientovi sloužit. Výběr osvětlení je důležitý po stránce estetické, ale hlavně technické (funkční). Důležitým faktorem je také výběr světelného zdroje pro dané osvětlení.