NAZEV_WEBU

Dětský pokoj s vláčky

Dětský pokoj s vláčky

Před realizací

S mladou rodinou jsem se poprvé potkala těsně po Novém roce. Všechno bylo zapadané sněhem, u Mládkových vládla příjemná nálada.  Maty měl pokojíček ještě s dětskou postýlkou a všude kolem samé koleje a vláčky. Bylo načase podívat se pokojíčku trochu na zoubek a upravit ho pro potřeby 4-letého kluka, milující vláčky.

Prostor je cca 16m2 veliký, v panelovém domě, 4. patře. Okna na sever a velké obchodní centrum s neony, svítící přímo do postýlky. Výška místnosti je 2,6m.

 

Úkol designéra


…bylo navrhnout prostor pro 4 letého chlapce, tak aby splňoval tyto klíčové body:

  • Velká postel 140×200
  • Úložné prostory – vestavěná skříň nejen na oblečení, ale i hračky
  • Knihovna
  • Skrýš
  • Rostoucí nábytek pro budoucího školáka
  • Motiv jednoznačně vláčky s velkou plochou na stavbu železnice
  • Nová podlaha
  • Osvětlení zón
  • Zakomponovat do interiéru současné obrázky a fotografie

 

Grafický návrh

 

Realizace


Původní pokojíček si odnesl nový majitel. Naštestí! Všechen nábytek jsme vyráběli nový a na míru potřebám Matyho i prostoru.

Nábytek byl vyroben z lamina. Stolová deska byla postavena na nohy s nastavitelnou výškou, tak aby stůl rostl s Matym do školních let. S Matym i stolem poroste i židle z bukového dřeva. Rozměr stolu je atypický, tak aby zde bylo možné do budoucna postavit počítač.

Původně na podlaze bylo lino z dob prvního stěhování. Zaměnili jsme ho novou vinylovou podlahou, která má vlastnosti podlah v dětských hernách. Měkká, teplá, izoluje hluk a příjemná na chození včetně neutrálního dekoru dřeva.

Pokoj je situován na sever, proto jsme chtěli zůstat u teplejších barev. Po dohodě s klientem byla vybrána tapeta s motivem strojvůdce, doplněna výmalbou. Tapety jsem vybírala z velké škály firmy DecorPlay, jsou vliesové. S vliesovými tapetami se perfektně pracuje, nejen při nanášení, ale i odstraňování. V případě, že se okoukají, jednoduše jdou sundat. Jsou poloomyvatelné, krásně prostor zateplý.

Vestavěnou skříň jsem doplnila samolepkou na míru v podobě železničního přejezdu. Opět, pokud se tato tématika v prostoru omrzí, lze ji jednoduše odstranit, případně nahradit jinou nebo nechat v neutrálním tónu šedé.

Možnost obměňovat doplňky v dětském pokoji je velmi důležité.

Postel je dostatečně velká nejen pro Matyho, ale  i maminku při čtení pohádek. Rozměr 140×200 sebou nese spousty výhod. Prostor pod postelí jsme využili na ukládání hraček.