NAZEV_WEBU

Dětský pokoj plný aut

Dětský pokoj plný aut

Před realizací

S rodinou z Kounic jsem se poprvé potkala na konci května 2013. Rodina toužila vytvořit vhodný pokojíček pro svého 4letého syna ve svém novém rodinném domě.

Prostor je 20m2 rozhlehlý, zkosená stěna se střešním oknem a jedno francouzské okno na terasu. Výška místnosti je 2,6m. Situován na JZ.

 

Úkol designéra

…bylo navrhnout prostor pro 4 letého chlapce, tak aby splňoval tyto klíčové body:

  • pokojíček by měl se synem růst až do školních let
  • dostatek prostoru na hru s mašinkami, legem a auty
  • nová postel, pracovní stůl
  • úložné prostory na oblečení a hračky
  • osvětlení

 

Grafický návrh

 

Realizace

Celý prostor byl před realizací vyklizen, tudíž jsme měli volnou ruku. Nábytek byl vyroben na míru. Stolová deska byla postavena na nohy s nastavitelnou výškou, tak aby stůl rostl s Ondrou i do školních let. Rozměr stolu je atypický, tak aby zde bylo možné rozložit vláčkodráhu. Ondra má mladšího brášku, proto bylo nutné vytvořit prostor tak, aby mu ji „neboural“.

Vytvořili jsme 3 světelné zóny. Centrální přisazené osvětlení z opálového skla a 2 lampičky – na čtení u postele a na pracovní plochu.

Pokoj je situován na ZJ, proto nebylo třeba pokoj více „zateplovat“ barvami.

Na stěny byla aplikovaná barva Dulux a papírová tapety s motivem autíček od firmy Lavmi. Stejné motivy aut byly použity formou samolepek na nábytek.

Možnost obměňovat doplňky v dětském pokoji je velmi důležité.

 

Zhodnocení

Ondra byl nadšen snad úplně ze všeho.

“Všechny naše požadavky na prostor včetně dodržení rozpočtu bylo dle našich představ“, pochvalují si rodiče. Velmi se mi líbil přístup designérky, její flexibilita. Na základě této kladné zkušenosti jsme požádali Gabrielu o další spolupráci, tentokrát na herně. Myslím, že jsme ještě neskočili, čeká nás ještě chodba a jiné části domu. Určitě se opět obrátíme na gadesign.cz