NAZEV_WEBU

BARVA ROKU

Americký Pantone Color Institute vyhlašuje každý rok barvu roku, odstín, který má symbolizovat nadcházející rok ze společenského i kulturního hlediska. Rok 2020 má barvu modrou.

19-4052 Classic Blue.

Vzorník Pantone používá nejen interiérový design, průmysl, ale také grafici a módní specialisté. Jde o celosvětově uznávaný barevný standard. Zvolená barva udává aktuální trend.

Barva je jedním z nejefektivnějších nositelů informace. Každá barva vyvolává u každého jiné pocity a emoce.  Jinak na každého působí. Barva roku 2020 například vyrovnává u sangvinika jeho duševní činnosti, na druhé straně melancholika úplně ochromý jeho činnosti.  Modrá je symbolem čistoty a zároveň ochlazuje a rozšiřuje interiér.  Aktivizuje mozkovou kapacitu a potlačuje chuť k jídlu.

Toto jsou jen střípky toho, jak by měli designéři interiéru přemýšlet o barvách, na co vše si musí s její volbou dát pozor. Vřele doporučuji Praktický barevný workshop, který vede má přítelkyně a zároveň "učitel barev" v době mého studia interiérového designu Bětka Macíková.