To chci umět


To musím (si přeji) umět, řekla jsem svému muži jednou večer. Koukal na mě s pochopením, už mě zná! Ale i tak se zeptal, a proč?  Pro ten zmatek na začátku, pro ty dnešní možnosti výběru, pro tu radost z výsledku. Nebylo to úplně impulzivní rozhodnutí, jakože chci hrát na piáno, spíše takový sen, který seděl v pozadí, protože stále nebyl ten správný čas. O látkách značky Kdotokdyslyšel jsem věděla, nejednou jsem to krásno pořídila svým klientům i svým chlapečkům.

Dětský pokoj pro 2 kluky

Dětský pokoj pro 2 kluky

Janu jsem viděla osobně jen jednou a její příběh mi byl blízký. Dával mi smysl. Když vznikl Pokoj č. 10 sledovala jsem i jej. Byl vypsán Kurz šití. Už mi to nedalo a přihláška putovala za Janou.

S neuvěřitelnou mašinou na stole JANOME, každou středu po dobu 6ti týdnů, spolu s dalšími 3 ženami v Pokoji č. 10. Děly se neuvěřitelné věci. Proběhlo seznámení s mašinou, s různými stehy a tááák, tím Vás nebudu nudit. To je prostě nutnost znát a basta.  My dokonce první hodinu hned šily. Dámy (a pánové), to vám bylo napětí v místnosti. Jedna účastnice skoro nedýchala, když šlapala na pedál stroje.

Na výběr byl tunel na krk, látková taška nebo obal na knihu. Všechny jsme sáhly po tunelu. Asi prostě touha odejít hned první hodinu v něčem na sobě, co prošlo našima ruka, byl nejspíš nejen můj sen. Látky jsme mohly zakoupit přímo v obchodě.

U tunelu na krk bylo nejtěžší vybrat látku a nějak kloudně ho vyfotit!

tunel-na-krk

Tunel na krk

Další hodinu byl na pořadu dne můj vysněný látkový koš  50×40. Na který jsem si první hodinu samozřejmě netroufla. Nadšeně jsem mu ušila i ucha, aby to nebyl jen takový nějaký koš, ale pšt, něco jako taška! No jako od Rosi Mitnik není, ale to by přece ani nešlo. A jsem na sebe hrdá i přes drobné nerovnosti!

Látkový koš 50x40

Látkový koš 50×40

Látkový koš 50x40

Látkový koš 50×40

Zip, jak ten zip já tam proboha dostanu? Kapitola sama o sobě. Nakonec to nebyla taková věda a alchymie jak se na počátku jevilo. Kočičí taštička 22×14 na zip. Voalá.

Kočičí paráda 22x14

Kočičí paráda 22×14

Po nabytí  zkušeností s taškou a tunelem jsme se všechny vrhly na Burdu. Mohly jsme si vybrat, co jen chceme… no děvčata volily sukně a šaty na sebe, já jsem šla do menšího vydání. Přece jenom obava na začátku byla větší než samotný střih.

Můj první střih

Můj první střih

Účastnice

Účastnice

Kreslíme, stříháme

Kreslíme, stříháme

A jak to všechno dopadlo? Jeden prošitý prst, metry nití, metry látek…

Šaty velikost 80

Šaty velikost 80

S kapsou na břiše

S kapsou na břiše

Není to dokonalé, není to úplně rovné,  ale jsem šťastná, že jsem do toho šla a šla bych znova! A o to tady vlastně šlo. No a teď už jenom trénovat.

Dělejte věci, které Vám dělají radost!